top of page

STOPERCENTNÁ ZODPOVEDNOSŤ

Len jediná osoba je zodpovedná za kvalitu svojho života a tou je každý sám!

Musíme prevziať osobnú zodpovednosť. Nemôžeme meniť okolnosti, ročné obdobia ani vietor, ale môžeme meniť seba.

Obviňujeme svojich rodičov, šéfov, priateľov, médiá, kolegov, klientov, počasie, hospodárstvo, astrologický horoskop, nedostatok peňazí - každého a všetko, na čo môžeme zvaliť vinu. Nechceme vidieť, že skutočný problém spočíva jedine v nás.

@nuuciame dancing

100%!

Aby sme dosiahli v živote veľké úspechy, aby sme dobyli tie méty, ktoré sú pre nás najdôležitejšie, musíme prevziať za svoj život stopercentnú zodpovednosť a vzdať sa všetkých výhovoriek a obviňovaní.

Meňme svoje reakcie na udalosti, až kým nedosiahneme výsledok! Vo svojom živote máme kontrolu len nad tromi vecami - myšlienkami, svojimi predstavami a činmi, ktoré uskutočňujeme. To, ako tieto veci užívame, určuje všetko, čo zažívame. Ak sa nám nepáči to, čo zažívame, musíme zmeniť svoje reakcie. Zmeňme svoje reakcie na pozitívne. Zmeňme to, o čom cez deň snívame. Zmeňme svoje zvyky. Zmeňme to, čo čítame. Zmeňme svojich priateľov. Zmeňme spôsob, akým hovoríme.

 

PRESTAŇME SA SŤAŽOVAŤ

Všimli ste si, že sa ľudia takmer vždy sťažujú nesprávnym osobám, ktoré s ich sťažnosťami nemôžu nič urobiť? Pretože je to jednoduchšie. Je to menej riskantné.

Odnaučme sa sťažovať a namiesto toho žiadajme a konajme to, čo nás dovedie k vytúženým výsledkom. Tak postupujú úspešní ľudia.

Ako hovorí staré príslovie:

"LEN TAM TAK NESEĎ A NESŤAŽUJ SA! ROB NIEČO!"


ZÁLEŽÍ NA KAŽDOM JEDNOM Z NÁS. SVET NÁM NIČ NEDLŽÍ. MY HO MUSÍME VYTVORIŤ.

Zhrnutie:

Preberme zodpovednosť nad myšlienkami, vzorcami, citmi, silou srdca, slobodou a zmenou. @nuluciame, Vaša Lucka

bottom of page