top of page

MIKRO vs. MAKRO STRAVA - RADOSŤ ZO ŽIVOTA

V oblasti zdravej stravy zohráva významnú úlohu vhodná rovnováha

medzi mikro a makro živinami, ktoré dennodenne konzumujeme.

Lucia-me & mikromakro strava

Pod pojmom MAKRO ŽIVINY rozumieme sacharidy, bielkoviny, tuky aj vodu. Naše telo ich potrebuje vo veľkých množstvách. Dodávajú telu kalórie a energiu.

MIKRO ŽIVINAMI sú vitamíny a minerály. Mikro živiny potrebujeme prijímať v malých množstvách. Ku príkladu vitamín B1, B2, B3, B5, B6, B12 prispievajú k látkovej premene dôležitej k tvorbe energie. Minerál zinok, horčík, vápnik prispieva k zdraviu kostí.

MIKRO A MAKRO ŽIVINY SI NAŠE TELO NEVIE VYTVORIŤ

JEDINÝ SPÔSOB AKO ICH DO TELA PRIJAŤ JE STRAVA

 

V obchodných reťazcoch siahame po BIO produktoch. Na trhoch s pestrou ponukou ovocia a zeleniny hľadáme a ovoniavame to najlepšie pre naše deti, rodičov, pre naše zdravie. Doporučená dávka čerstvej zeleniny a ovocia predstavuje 400g za deň. Štatistiky sú neúprosné a hovoria o omnoho nižších číslach, okolo 270g za deň. Nehovoriac o samotnej kvalite potravín.

 

OPTIMÁLNY STAV - ROVNOVÁHA

MEDZI MIKRO A MAKRO VÝŽIVOU.

@nuluciame superpotraviny superfood
IMUNITNÝ SYSTÉM, POKOŽKA, ANTIOXIDAČNÝ SYSTÉM, REFLEKTUJÚ NÁŠ ŽIVOTNÝ ŠTÝL

IMUNITNÝ SYSTÉM je komplexná sieť buniek, tkanív a orgánov. Predstavuje ochranné mechanizmy proti cudzím útočníkom, parazitom, baktériám atď. Prípadné oslabenia imunitného systému môže viesť aj k narušeniu protizápalových účinkov.

POKOŽKA je náš najväčší orgán tvoriaci 7% našej celkovej telesnej hmotnosti. Koža slúži ako hlavná rozdeľovacia čiara medzi vnútorným a vonkajším prostredím organizmu. Tým pádom koža bude reagovať na problémy vnútornými (prípadné oslabenie imunitného systému), ako aj vonkajšími príčinami (reakcia na alergény v prostredí).

ANTIOXIDAČNÝ SYSTÉM reflektuje udržiavanie zdravej rovnováhy voľných radikálov a antioxidantov. Vedomou starostlivosťou môžeme napomáhať zabráneniu tomu, aby oxidačný stres ovplyvnil náš organizmus.

 

Medzi odborníkmi z oblasti výživy a mnohými lekármi je akceptovanou alternatívou stredomorská strava a vegetariánstvo. Najmä jeho miernejšie formy.

ČLOVEK POTREBUJE asi 50 VÝŽIVOVÝCH FAKTOROV,

pri pestrej strave je ich deficit málo pravdepodobný.

Lucia-me & optimálne jedlo

Najjednoduchšie by bolo vrátiť sa k poľnohospodárskym políčkam za našimi domami a dopestovať si v skleníkoch domáce plodiny bez kyslého dažďa, zbytočných pesticíd alebo iných urýchľovačov rastu. No nie každý má túto možnosť. Ba dokonca žijeme v tak hektickej dobe, kedy sa väčšina z nás stravuj nepravidelne, zrýchlene a už vôbec nie plnohodnotne.

 

DOPORUČENIE

Čerstvé ovocné šťavy, poskytujú bohatú dávku živín v čase keď sme zdraví. Pripravia náš organizmus na imunitnom aj fyzickom základe. Odbúravajú pocit únavy prípadne prejavy ochorení. Telo sa bráni ľahko a neoslabuje naše zmysli.

Zeleninové šťavy pomáhajú zvýšiť vnútornú odolnosť a urýchľujú zotavovanie, zásobujú nás v plnej možnej miere enzýmami, vitamínmi, minerálmi, aminokyselinami, antioxidantmi a v prípade smoothies aj vlákninou.

Ich čistiaca sila doslova vyplavuje toxíny z tela.

 

POHODLNÝ A JEDNODUCHÝ SPÔSOB

na zabezpečenie si príjmu zaujímavého množstva vitamínov, minerálov a fytoživín na

KAŽDÝ DEŇ je špeciálne vytvorený produkt JVi.

V ČOM JE INÝ?

PREČO PRÁVE JVi?

JE JVi PRÁVE PRE MŇA?

ĎALŠÍ MULTIVITAMÍNOVÝ NÁPOJ?

NIE!

KONCENTÁT, ktorý bol zhotovený pod prísnym dohľadom 6S procesom výroby.

Chráni pred oxidačným stresom.

Zabezpečuje správne fungovanie imunitného systému.

Priaznivo vplýva na našu pokožku.

JVi môže užívať každý člen rodiny.

KUSTOVNICA ČÍNSKA, OVOCIE ACEROLA, RAKYTNÍK RAŠETLIAKOVÝ, OLIVOVÝ OLEJ.O účinkoch a pozitívnych výsledkoch môžeme podiskutovať.


S odporúčaním, @nuluciame Vaša Lucka