top of page

VITAMÍN ALEBO MINERÁL?


@nuluciame health

Všetci dobre vieme, že sa odporúča jesť vyváženú stravu, vrátane päť či šesť porcií ovocia a zeleniny denne s cieľom zabezpečiť potrebné živiny pre náš organizmus.

A to nehovorím, že je chvályhodné s láskou sa správať k svojmu telu, aby bolo schopné vykonať všetky svoje funkcie.


Zároveň tiež vieme, že to nie je vždy jednoduché.

Nastala doba, kedy sa roztrhol trh s ponukou rôznych potravinových a výživových doplnkov, ktoré sú reklamované vo všetkých médiách či lekárňach ako zaručený prostriedok na vyriešenie všakovakých potrieb jednotlivcov.KÝM SIAHNEME PO VHODNÝCH DOPLNKOCH VÝŽIVY, KTORÉ NÁM NEMAJÚ STIMULOVAŤ IMUNITU ALE ZABEZPEČIŤ RIADNU ANTIOXIDAČNÚ OCHRANU, POTVRĎME SI NASLEDUJÚCE FAKTY:


​ANTIOXIDANT

Široká škála antioxidantov (Antioxidant je látka, ktorej molekuly obmedzujú aktivitu kyslíkatých molekúl - znižujú pravdepodobnosť ich vzniku alebo ich odvádzajú do menej reaktívneho alebo neaktívneho stavu. Týmto obmedzujú proces oxidácie v organizme alebo v zmesiach, v ktorých sa vyskytujú.) musí pracovať synergicky (Synergia je vzájomné pôsobenie účinných látok, ktorého následkom je znásobenie účinku.), aby zabezpečili vysokú efektivitu ochrany pred poškodením voľnými radikálmi. Tento komplexný prístup je známy ako: "antioxidačný ochranný systém". V hodnotovom rebríčku stojí nad imunitným systémom.


ŠIROKÁ ŠKÁLA ANTIOXIDANTOV MUSÍ PRACOVAŤ SYNERGICKY ABY ZABEZPEČILI VYSOKÚ EFEKTIVITU OCHRANY PRED POŠKODENÍM VOĽNÝMI RADIKÁLMI.


VOĽNÝ RADIKÁL

@nuluciame voľný radikál/antioxidant

Voľné radikály sú vysoko reaktívne molekuly. Ich rovnováha v organizme je rovnako dôležitá, ako rovnováha množstva antioxidantov. Pokiaľ je však nárast voľných radikálov enormný, ich vplyv spôsobuje vznik až sedemdesiat percent civilizačných ochorení. Vystavovanie sa škodlivinám v životnom prostredí, cigaretovému dymu, stresu, vrátane stresu z cvičenia a slnečnému žiareniu, sú príčiny, ktoré zvyšujú množstvo voľných radikálov v našom organizme.

Zabrániť tomu môžu práve antioxidanty, ktoré ich reakcie neutralizujú.

ANTIOXIDANTY NEUTRALIZUJÚ VPLYV VOĽNÝCH RADIKÁLOV

@nuluciame sinergia

Hľadajme produkt, ktorého zloženie je v synergickom reťazci a dokáže nášmu telu zabezpečiť antioxidačnú ochranu.

Vitamín E, vitamín C, vyvážené zloženie vitamínov skupiny B, niacín, biotín, vitamín D a K, minerálne faktory (selén, zinok, meď, horčík, mangán), alfa-lipoová kyselina, jód, karotenoidy (beta-karotén, luteín, lykopén), flavonoidy (katechíny zeleného čaju, bioflavonoidy,...) atď.​

Zdravie nášho organizmu potrebujeme podporiť na deviatich úrovniach. Vtedy môžeme zhodnotiť starostlivosť za úspešnú.

 

9 FUNKCIÍ V JEDNOM PRODUKTE

  1. Zdravie kostí.

  2. Podpora imunitného systému.

  3. Zdravie kardiovaskulárneho systému.

  4. Celková antioxidačná ochrana.

  5. Kognitívne zdravie.

  6. Zdravie pokožky.

  7. Funkcia štítnej žľazy.

  8. Metabolizmus.

  9. Zrak.


Znie to ako utópia aby sme získali komplexné riešenie na všetky aspekty správneho fungovania deviatich funkcií naraz. A predsa, existuje riešenie. Tisícky štúdií, množstvo klinických testov, dvojito-placebo štúdia či certifikáty bezpečnosti kvality a užívania, stoja za balíčkom života. Otázkou ostáva, do akej miery sme ochotní prijať rozhodnutie, že prijmeme kvalitné zdroje do svojho každodenného života...?

@nuluciame healthy life for young people

Viac informácií poskytne @nuluciame, Vaša Lucka