top of page

MAXIMALIZUJEM POTENCIÁL SVOJEJ PLETI

​Pozastavili ste sa už niekedy nad tým, prečo niektorí ľudia vyzerajú

prirodzene mladšie na svoj vek?

@nuluciame with doughter Beba

Ja osobne som naturálny typ a sama si na ženách všímam skôr ich prirodzenú zdravú krásu ako hrubú vrstvu líčidiel.

NESMIERNE MA TEŠÍ POHĽAD NA VITÁLNU A PEVNÚ, ZDRAVÍM VYŠTÍPANÚ PLEŤ.

 

Moderná plastická chirurgia a medicína dokáže vo svete krásy zázraky na počkanie. Moja mama ma vždy učila pristupovať k starnutiu slušne a s úctou.

MILOVAŤ SVOJE VRÁSKY S PRIBÚDAJÚCIM VEKOM JE ROVNAKO DÔLEŽITÉ AKO MILOVAŤ SAMÚ SEBA.

Napriek generačnému rozdielu sa s ňou do veľkej miery stotožňujem. Možno aj kvôli tomuto vplyvu som vždy inklinovala k spomínanej ženskej prirodzenosti a neinvazívnej starostlivosti.

3 generácie

Pred viac ako dvadsiatimi rokmi som si kozmetiku vyberala v lekárni alebo podľa renomovaných značiek, ktorých mená boli tak zvučné, že nebolo pochýb o kvalite. Vrásky som v tom období neriešila a vo všeobecnosti som nikdy nemala extrémne problémy s pleťou. Bola to skôr sezónna záležitosť hormonálnych výkyvov. Považovala som to za niečo normálne, že aj napriek veku 34+ a dvoch pôrodoch, moju pleť čas od času zdobila zapálená, hnisavá vyrážka.

Ale nie je to normálne...

Vedeli ste o tom, že stav pleti úzko súvisí s vnútornou výživou? Nastala doba otvorenosti a internet znesie viac ako papier. Všetko so všetkým súvisí a je logické, že dermatológ naše vyrážky riešiť nebude. Prečo? Pretože vyrážka je odpoveď na náš imunitný stav. Táto téma je však na iný blog.

 

ZAKÁZANÉ LÁTKY V KOZMETIKE

Naučme sa čítať kozmetiku... Nikdy som to nerobila, pokým som nepočula informáciu, že 98% kozmetických prípravkov je vyrábaných z ropných derivátov. Existuje 1371 zložiek, ktoré nesmú byť použité v kozmetike. Napriek tomu sem tam v médiách vypukne nepríjemná správa o zakázaných látkach, ako napríklad kauza o detských olejoch alebo o veľmi populárnych hydratačných tyčinkách na pery.

 

A potom je tu fenomén s názvom BIOKOZMETIKA. Vedeli ste o tom, že označenie na krabičke BIO je možné už pri obsahu 1% účinnej látky? Čo je zvyšných 99%? Nie je BIO ako BIO. Preto odporúčam starostlivo si preštudovať aj nezávislé certifikáty k biokozmetike. Len tých najznámejších je 13.

 
výroba domácich mastičiek

DOMÁCE LABORATÓRIÁ

Môj obdiv patrí ženám, ktoré si starostlivo vo svojich mini domácich laboratóriách miešajú kašičky v sklenených mištičkách a mažiarikoch. Ale nie každý máme tieto možnosti, schopnosti a presvedčenia. Moja svokra je bývalá lekárnička a do dnešného dňa spomína na zlaté časy domácich mastičiek. Opäť je otázne, čo je spojivom všetkých tých dobrôt.

 
Prst v kelímku

KONTAMINÁCIA KRÉMU

Vedeli ste o tom, že kozmetický krém v nádobke je vystavený chemickým procesom oxidácie v momente jeho otvorenia? Akonáhle ponoríme prst do krému, dochádza k následnej kontaminácii krému naším vlastným pričinením. Preto je nesmierne dôležité, priam optimálne, krém spotrebovať do 1 mesiaca po otvorení.

 

Dnes mám 45+, naučila som sa čítať kozmetiku a za ostatných 5 rokov som nevymenila kozmetickú značku. Moja pleť má zdravší tón. Mám zredukované póry a farebnú nejednotnosť. Dokonca môžem potvrdiť optimálnu hydratáciu. A vyrážky? Len v extrémnych situáciách, raz za polrok. Ako príde, tak odíde. Avšak najväčší benefit vidím v starnucích procesoch. Nevyhľadávam ihly, botulotoxín ani iné invazívne skrášľovacie techniky. Ani ja, ani moja mama. Čo bude s mojou dcérou, nechám sa prekvapiť...

Dnes som produktovou poradkyňou a rada vám predstavím možnosti starostlivosti o vašu pleť. Kontaktujte ma, rada vám pomôžem, poradím, odporučím. @nuluciame, Vaša Lucka

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše